Antyspam
wybierz datę lub
wpisz ją w formie
np. 2017-11-24
A1-ZAMEK-RYN-od-20-11-do-20-12-2017
 wyszukaj wydarzenie

Znajdź wydarzenie po słowie

Pokaż wydarzenia z przedziału

-

Pokaż artykuły z przedziału

-

Spotkanie z Filipem SPRINGEREM, prezentacja książki "Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast"

artystyczne  ›  spotkanie 3 miesiące temu    21.08.2017
Aleksander Rećko
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Spotkanie z Filipem SPRINGEREM, prezentacja książki "Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast"
15 września
piątek
data 15 września 2017 (piątek)
godzina19:00
miejsceWypożyczalnia 139, al. KEN 21
biletyWstęp wolny

W ramach inauguracji roku kulturalnego zapraszamy na spotkanie z Filipem Springerem i prezentację książki "Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast". Spotkanie odbędzie się w piatek, 15 września o godz. 19:00. Wstęp wolny!

"Miasto Archipelag" to projekt reporterskiej podróży Filipa Springera po dawnych stolicach województw. To jednocześnie pierwszy w Polsce dokumentalny eksperyment, który wykorzystuje internet, media społecznościowe, a także ścisłą współpracę z opiniotwórczym tygodnikiem i rozgłośnią radiową. Jego kulminację stanowi publikacja reporterskiej książki, której powstawanie wszyscy mogą śledzić niemalże w czasie rzeczywistym, od samego początku.

Trzydzieści jeden miast, kilkadziesiąt zajmujących opowieści. Filip Springer przejechał cały kraj od Słupska po Krosno i od Suwałk po Wałbrzych, żeby zobaczyć, jak żyje się dziś w miastach, które w 1999 roku utraciły status stolicy województwa. Poznał ich historię, rozmawiał z mieszkańcami. Spotykał przedsiębiorców, artystów, aktywistów i nauczycieli. Zaglądał do lokalnych warsztatów i kafejek, odwiedzał upadłe fabryki i prężnie rozwijające się firmy, dworce i McDonaldy. Pytał ludzi o to, z czego są w swoim mieście dumni, co ich cieszy, a co chcieliby zmienić. Z książki wyłania się niejednoznaczny, migotliwy obraz Polski – gdzie wszystko może się zdarzyć i nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wśród bolączek, trosk i nadziei bohaterów reportażu można odnaleźć także te, które są udziałem mieszkańców całej Polski – i tej małomiasteczkowej, i wielkomiejskiej.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -