Antyspam
wybierz datę lub
wpisz ją w formie
np. 2017-11-24
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12-2017
 wyszukaj wydarzenie

Znajdź wydarzenie po słowie

Pokaż wydarzenia z przedziału

-

Pokaż artykuły z przedziału

-

TYDZIEŃ SENIORA NA URSYNOWIE: koncert SKALDOWIE

koncerty  ›  pozostałe 17 dni temu    6.11.2017
Aleksander Rećko
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
TYDZIEŃ SENIORA NA URSYNOWIE: koncert SKALDOWIE
16 listopada
czwartek
data 16 listopada 2017 (czwartek)
godzina19:00
miejsceMultikino Ursynów, al. KEN 61
biletyWstęp wolny: obowiązują karty wstępu

TYDZIEŃ SENIORA NA URSYNOWIE

W czwartek, 16 listopada, o godz. 19:00 zapraszamy na koncert Skaldów pt. "Szanujmy wspomnienia". Patronem medialnym imprez w ramach TYGODNIA SENIORA NA URSYNOWIE jest portal haloursynow.pl 

Wykonawcy:
Andrzej Zieliński – instrumenty klawiszowe, organy, fortepian, śpiew
Jacek Zieliński – skrzypce, trąbka, instrumenty klawiszowe, śpiew
Konrad Ratyński – gitara basowa, śpiew
Jerzy Tarsiński – gitary, śpiew
Grzegorz Górkiewicz – instrumenty klawiszowe, śpiew
Jan Budziaszek – perkusja i instrumenty perkusyjne

Skaldowie – to bez wątpienia fenomen w historii polskiej muzyki rozrywkowej: jedna z najbardziej oryginalnych, a zarazem najbardziej popularnych grup jakie kiedykolwiek powstały w Polsce. Zespół legenda, który w blisko 50-letniej działalności przedstawił tak bogaty i różnorodny repertuar, że zaszufladkowanie go w jednym konkretnym gatunku muzycznym wydaje się zadaniem prawie niemożliwym.

W ich twórczości odnajdujemy nie tylko różne odmiany beatu, popu, ale również niezwykle popularny w latach 70. rock progresywny, a nawet jazz-rock. Główny kompozytor i lider zespołu, Andrzej Zieliński, w swoich kompozycjach kreatywnie wykorzystuje i przetwarza nie tylko wyżej wspomniane gatunki, ale często wzbogaca je o elementy muzyki góralskiej i klasycznej. W ten sposób swojej twórczości nadał oryginalny i niepowtarzalny charakter, który sprawił, że mimo upływu lat utwory Skaldów nadal brzmią świeżo i porywająco.

Grupa wydała kilkanaście albumów (ostatni – Oddychać i kochać – w 2010 r.) i od lat występuje w niezmienionym składzie.

Multikino Ursynów
al. Komisji Edukacji Narodowej 60
Szczegóły: tel. 22 443 72 45, www.ursynow.pl

Aby wziąć udział w losowaniu dwóch jednoosobowych kart wstępu na koncert zespołu Skaldowie:
— w dniach 8–12 listopada wyślij zgłoszenie na adres kino.kultura@ursynow.pl w tytule e-maila wpisz SKALDOWIE oraz swoje NAZWISKO i IMIĘ.
lub
— w dniach 8–10 listopada w godz. 8.00–16.00 przyjdź do Punktu Informacji w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. Komisji Edukacji Narodowej 61) i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie wylosowane, 13 listopada otrzymasz e-mail lub sms z informacją o terminach odbioru kart wstępu w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Karty odbierzesz na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Jeśli nie możesz przyjść osobiście, upoważnij pisemnie do odbioru inną pełnoletnią osobę.

Nie zostałeś wylosowany? 16 listopada sprawdź, ile kart nie zostało odebranych – informacja dostępna w Urzędzie Dzielnicy Ursynów od godz. 9.00. Nieodebrane karty wstępu zostaną rozdane 16 listopada w godz. 17.00–19.00 w Urzędzie Dzielnicy.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Proba-DAGRASSO